ebanker
27 شهریور 1401 - 11:07

اسرائیل دچار دو دستگی و تفرقه داخلی است

یک کارشناس صهیونیست ضمن اذعان به تفرقه داخلی در اسرائیل اعلام کرد این رژیم زیر فشار دوام نخواهد آورد.

یک کارشناس صهیونیست گفت اسرائیل از دو دستگی و تفرقه داخلی رنج می‌برد و زیر فشار دوام نخواهد آورد.

ایهود یعاری کارشناس مسائل عربی تلویزیون رژیم صهیونیستی افزود این احساس عمومی در اسرائیل وجود دارد که اسرائیل از فلج بودن و دو دستگی داخلی رنج می‌برد.

وی درباره اظهارات رئیس (سازمان امنیت داخلی) شاباک درباره اجرای عملیات فلسطینیان علیه اسرائیل گفت احساس می‌کند اسرائیل تحت فشار قرار گرفته است.

این کارشناس با اشاره به طرح شهید (سپهبد) قاسم سلیمانی و اظهارات سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان مبنی بر اینکه اسرائیل ضعیف‌تر از لانه عنکبوت است، تصریح کرد اسرائیل زیر فشار دوام نخواهد آورد.

سفر مقام رژیم صهیونیستی به فرانسه و لهستان برای بحث درباره ایرانمنابع صهیونیستی از قصد «آویو کوخاوی» رئیس ارتش رژیم صهیونیستی، برای سفر به فرانسه و لهستان و بحث درباره ایران و حزب الله خبر دادند.

به گزارش تایمز اسرائیل، منابع نظامی رژیم صهیونیستی اعلام کرد کوخاوی در جریان این سفر قصد دارد با همتایان فرانسوی و لهستانی خود دیدار کند و ادعای این رژیم مبنی بر «تهدید ایران و افزایش درگیری در مرز شمالی سرزمین‌های اشغالی با حزب الله لبنان» را با آن‌ها در میان بگذارد.

ارتش صهیونیستی هم دربخشی از بیانیه خود اعلام کرد: «اولین دیدار‌های رسمی به عنوان بخشی از تقویت همکاری نظامی بین ارتش اسرائیل و نیرو‌های مسلح لهستان و فرانسه صورت می‌گیرد.»

کوخاوی قرار است روز دوشنبه با «راجموند آندرژیچک» رئیس نیرو‌های مسلح لهستان، و روز چهارشنبه با «تیری بورکهارد» رئیس نیرو‌های مسلح فرانسه، دیدار کند.

آندرژیچک به همراهی ۹ رئیس ستاد نیرو‌های مسلح کشور‌های دیگر، هفته گذشته در «کنفرانس بین المللی نوآوری عملیاتی» متعلق به ارتش صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی شرکت کرد.

کوخاوی و آندرژیچک در حاشیه این نشست هم مذاکره کوتاهی با یکدیگر داشتند.

کوخاوی در فرانسه، به غیر از بورکهارد، با مقامات ارشد نظامی فرانسه نیز دیدار خواهد کرد.

طبق برنامه‌ای که ارتش صهیونیتسی منتشر کرد، کوخاوی قرار است یکشنبه حرکت کند و روز پنجشنبه به سرزمین‌های اشغالی بازگردد. او برای اولین بار در ۴ سال گذشته که در این مقام فعالیت می‌کرده است، به این دو کشور سفر می‌کند.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللایران

شناسه خبر: 739853