ebanker
15 مرداد 1401 - 16:39

سوریه حملات رژیم صهیونیستی به غزه را محکوم کرد

وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای حمله رژیم صهیونیستی به غیرنظامیان فلسطینی را محکوم کرد.

در پی حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به غزه، وزارت امور خارجه سوریه در بیانیه‌ای این حملات را محکوم و اعلام کرد که ادامه اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان در نوار غزه بار دیگر ثابت می‌کند که صهیونیست‌ها یک موجودیت اشغالگر و نژادپرست هستند.

به گزارش المیادین، وزارت خارجه سوریه در ادامه با تاکید بر حمایت از مردم فلسطین، نوشت: «سوریه همچنان بر حمایت و ایستادگی خود در کنار فلسطینی‌هایی که از حقوق خود دفاع می‌کنند، تاکید می‌کند و از همه فلسطینی‌ها می‌خواهد که متحد شوند. بی‌توجهی جامعه جهانی به خون فلسطینی‌ها نشان‌دهنده همدستی در تجاوز و بی‌توجهی به قوانین بین‌المللی است.»

در انتهای این بیانیه سوریه رژیم صهیونیستی را مسئول تشدید این حملات خطرناک دانست و از مقامات صهیونیست خواست تا پاسخگو باشند.

واکنش روسیه به حمله رژیم صهیونیستی به غزهوزارت امور خارجه روسیه به حملات رژیم صهیونیستی به غزه واکنش نشان داد و اعلام کرد تشدید تنش جدید در غزه با حملات نیروی هوایی اسرائیل انجام شد که خواستار واکنش جناح‌های فلسطینی شد.

مسکو این تحولات را با نگرانی عمیق می‌نگرد. ما از همه طرف‌های ذی‌ربط می‌خواهیم حداکثر خویشتنداری را به خرج دهند و از تشدید اقدامات مسلحانه جلوگیری کنند.

این بیانیه در حالی صادر می‌شود که روز گذشته درپی تجاوز نظامی ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه، گروه‌های مقاومت فلسطینی با حملات راکتی و سایبری به این اقدام صهیونیست‌ها پاسخ دادند.

مسئول دفتر رسانه‌ای جهاد اسلامی تأیید کرد که جنبش جهاد با هماهنگی بقیه گروه‌ها با «شلیک موشک» به حملات رژیم صهیونیستی پاسخ داده است. وی همچنین از «اجماع ملی فلسطینی‌ها برای مقابله با تجاوز» خبر داد.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللبین‌الملل

شناسه خبر: 542073