ebanker
22 مرداد 1401 - 15:40

تیراندازی مبارزان فلسطینی به پادگان رژیم اسرائیل در نابلس

تهران - ایرنا- منابع خبری فلسطینی عصر امروز شنبه از تیراندازی مبارزان فلسطینی به یک پادگان رژیم صهیونیستی در نزدیک شهر نابلس در کرانه باختری رود اردن خبر دادند.

به گزارش ایرنا، هنوز جزئیات بیشتری درباره این تیراندازی منتشر نشده است.

شهر نابلس طی دیروز و امروز صحنه درگیری شهروندان و مبارزان فلسطینی با نظامیان رژیم صهیونیستی بوده است.

مبارزان فلسطینی شب گذشته نیز به پادگان ارتش رژیم صهیونیستی که روی کوه "جرزیم" در شهر نابلس احداث شده است، تیراندازی کردند.

سه روز پیش نیز مبارزان فلسطینی با نظامیان رژیم صهیونیستی در شهر نابلس به شدت درگیر شدند. درگیری دیگری نیز با نظامیان صهیونیست در منطقه قلندیا روی داد و در جریان آن مبارزان فلسطینی به سمت مرکز ایست و بازرسی نظامیان صهیونیست در این منطقه آتش گشودند.

سران رژیم صهیونیستی که از افزایش توان گروههای مبارز فلسطینی در کرانه باختری رود اردن به هراس افتاده اند، در ماههای اخیر تلاش زیادی را برای کنترل اوضاع این منطقه با همکاری تشکیلات خودگران فلسطین کرده اند.

آنها در این مدت بارها به مناطق مختلف کرانه باختری بویژه شهر جنین به عنوان اسطوره مقاومت و نابلس یورش برده اند تا مبارزان و جوانان فلسطینی را بازداشت کنند اما یورش های آنها با مقاومت شدید مبارزان فلسطینی روبرو شده است. نگرانی و هراس صهیونیست ها از افزایش توان مقاومت در کرانه باختری به حدی است که تحلیلگران و کارشناسان این رژیم در طول ماههای اخیر بارها در رسانه های صهیونیستی به این موضوع پرداخته و درباره تبعات آن برای تل آویو هشدار داده اند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 577393