ebanker
04 بهمن 1401 - 10:21

آواربرداری منازل مسکونی تخریب شده در زلزله خوی آغاز شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌ غربی از آغاز عملیات آواربرداری منازل مسکونی تخریب شده در زلزله شهرستانی خوی خبر داد.

یاسر رهبردین در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به انجام ارزیابی‌ها در مناطق زلزله‌زده خوی، اظهار داشت: با دستور استاندار آذربایجان‌ غربی برای استفاده از تمام ظرفیت‌ها جهت آواربرداری از مناطق زلزله‌زده، این عملیات با محوریت شهر فیرورق و برخی روستاها در کمتر از یک هفته پس از وقوع زمین لرزه آغاز شد.

وی افزود: در این عملیات از ماشین‌آلات سنگین بخش دولتی و خصوصی استفاده می‌شود و نهادهای مختلفی از جمله بنیاد مسکن، راهداری، راه و شهرسازی، آب منطقه‌ای و شهرداری‌ها در این خصوص مشارکت و همکاری‌های لازم را با ستاد بازسازی دارند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌ غربی، عنوان کرد: 30 گروه جهادی به همراه گروه‌های جهادی بسیج سازندگی در این عملیات به ویژه تخلیه اثاثیه منازل و گشایش معابر همکاری دارند تا با سرعت بیشتری شاهد آواربرداری از این مناطق باشیم.

وی ادامه داد: در زلزله چهارشنبه هفته گذشته در خوی، خسارات جدی به برخی منازل وارد شده که در همین راستا 370 واحد باید تخریب و مجددا احداث شود، همچنین 3 هزار و 600 واحد نیازمند تعمیر هستند که امیدواریم با همراهی همه نهادها، روند بازسازی آنها نظیر روستاهای زلزله‌زده بخش مرکزی خوی به سرعت اجرایی شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 994221